Теплый пол Pol5

Ми працюємо

Пн-Пт 9:00 - 22:00

Питання та відповіді

Як визначитися, де встановлювати теплу підлогу?

Теплу підлогу обов'язково встановлювати у всіх приміщеннях, де підлогове покриття буде плитка. Вона завжди дуже холодна, і Ви сильно пошкодуєте, якщо не зробите теплу підлогу під плитку взагалі. Під ламінат люди часто думають, що тепла підлогу можна не робити, але це теж помилка. Ламінат звичайно не такий холодний, як плитка, але з нашого досвіду, половина клієнтів, які замовляють теплу підлогу під ламінат, його спочатку не зробили. Пожили якийсь час, і зрозуміли, що так не годиться. Доводиться розбирати ламінат, платити 2 рази за одну і ту саму роботу, але все одно робити теплу підлогу. Висновок: настійно рекомендуємо, з досвіду наших клієнтів, не економте грошей, робіть теплу електричну підлогу у всіх кімнатах, це не так дорого, у порівнянні з загальними витратами на ремонт, і повірте буде Вам щастя.

Як розрахувати потужність теплої підлоги?

Необхідна потужність теплої підлоги в першу чергу залежить від тепло втрат будинку або квартири, і від того, чи буде тепла підлога основним або додатковим обігрівом. Простими словами, якщо у Вас будинок продувається, погано утеплені стіни та підлога, вікна та двері втрачають багато тепла, то потужність повинна бути максимальною, 220Вт на квадратний метр. Якщо ж навпаки, з утепленням все порядки, тепло втрати зведені до мінімального значення, то для основного обігріву теплою підлогою буде достатньо потужності навіть 130 Вт на квадратний метр. Висновок: усередненими показниками по потужності, без точної діагностики приміщення на тепло втрати прийнято вважати, 150Вт на квадратний метр для додаткового обігріву, і 180-220Вт для основного обігріву. Якщо закладати потужність більше, тепла підлога буде швидше прогріватися і швидше відключатися, при цьому маючи запас по потужності для холодних зим і сильних морозів.

Як підібрати довжину гріючих секцій?

Довжина гріючих секцій кабелю розраховується наступним чином: - Крок між витками 8 см – 12 метрів погонних кабелю на квадратний метр площі, що обігрівається, потужність при цьому 180 -225 Вт на квадрат; - Крок між витками 10 см - 10 погонних метрів кабелю на квадратний метр площі, що обігрівається, потужність при цьому 150 -180 Вт на квадрат; - Крок між витками 12 см – 8 метрів погонних кабелю на квадратний метр площі, що обігрівається, потужність при цьому 120 -150 Вт на квадрат; Висновок: чим більше потужність на квадратний метр, тим більше необхідно погонних метрів кабелю. Універсальний варіант крок 10 см.

Як підібрати крок теплої підлоги?

Якщо Вам потрібен основний обігрів, краще всього вибрати мінімальний крок, 8 см між витками. При необхідності додаткового обігріву, досить крок 10 см між витками. У добре утеплених приміщеннях, і при належному пінополістиролом утеплення підлоги товщиною 2 см, даний крок може бути основним обігрівом. Крок 12 см між витками вибирається найчастіше тільки для додаткового обігріву, і в основному є вимушеними заходами, при сильно обмеженому фінансовому бюджеті на ремонт, коли теплу підлогу хочеться, а грошей особливо немає.

Чи потрібен утеплювач, який вибрати?

Наявність утеплювача завжди краще, ніж його відсутність, якщо мова йде про кабель у стяжку, алюмінієвих матів, і інфрачервоній плівки. Під тонкий кабель і мати в плитковий клей, утеплювач строго не застосовується. Під кабель в стяжку прийнято застосовувати пінополістирол завтовшки 2 см, при такій технології укладання, ви скоротите тепло втрати на 20%. Під алюмінієві мати і інфрачервону плівку, застосовується підкладка ізолон з лавсановым покриттям товщиною 3мм. Тепло втрати зменшуватися в середньому на 15%.

Як підібрати теплу підлогу для приміщень зі складною геометрією?

При підборі теплої підлоги для приміщень зі складною геометрією найзручніше монтажникам буде працювати з нагрівальним кабелем, якщо підлоговим покриттям буде плитка. Якщо ламінат, або ж ковролін, лінолеум, то зручніше буде працювати з інфрачервоною плівкою, продумано підібравши плівку шириною 50, 80, 100 см. Алюмінієві мати шириною 50 см теж підійдуть, але, якщо приміщення дійсно не просте по формі, монтажникові доведеться проявити весь свій талант і досвід, щоб красиво все розкласти.

Який матеріал ізоляції кабелю, що гріє найнадійніший?

Є 2 найнадійніших матеріалу ізоляції для гріючих кабелів, фторопласт, і фторполімер. Обидві ізоляції не підтримують горіння, відповідають всім стандартам механічної міцності і опору агресивному середовищу, стяжці і плитковому клею. Виробники дешевих торгових марок, як правило економлять на ізоляції, вибираючи зшитий поліетилен, який є горючим, не відповідає всім стандартам надійності. У зв'язку з чим, тепла підлога з дешевою ізоляцією з більшою ймовірністю може вийти з ладу.

Чи можна відрізати зайвий гріючий кабель, якщо не поміщається на площі, що обігрівається?

Гріючий кабель, який не поміщається на площі, що обігрівається ні в якому разі різати і вкорочувати не можна, тому що кабель буде зіпсований. Якщо кабель не поміщається, необхідно розібрати укладку, і зменшити крок між витками, і укласти гріючу секцію більш щільно.

Який кабель підібрати для живлення терморегуляторів?

Терморегулятор розрахований на силу струму 16А, максимальна допустима навантаження 3.5 кВт. Під харчування терморегуляторів, досвідчений електрик і електромонтажник теплих підлог Георгій Кривенко радить встановлювати кабель 3 х 2.5

Потрібно ставити УЗО під теплу підлогу?

Для надійності і безпеки в будинку, тепла підлога, як і інші електроприлади необхідно захищати УЗО зі струмом витоку на 30мА, а для ванних кімнат на 10мА. У разі якоїсь аварійної ситуації, якесь пошкодження кабелю з будь якой причини, у нас є оголений кабель під напругою, наприклад, у ванній. Це мокра зона, потрапила вода, це калюжа під напругою. Коли ми туди заходимо, ми можемо отримати ураження електричним струмом. УЗО як раз, захищає від такої небезпеки.

Як підібрати терморегулятор?

У виборі терморегулятора, варто враховувати наступні фактори. Обігрівається площа зони, основний або додатковий обігрів, і підлогове покриття. Якщо обігрівається зона більше 6 м2, необхідно в цілях економії електроенергії, вибирати програмований регулятор. Якщо зона маленька, 1 або 2 м2, то достатньо простої механіки Якщо в кімнаті тепла основний обігрів, варто вибирати програмований регулятор з датчиком повітря. Якщо тепла підлога планується під ламінат, завжди для більш точного дотримання температурного режиму, якого радить дотримуватися виробники ламінату, потрібно вибирати програмоване, і дотримуватися температуру до 27℃.

Як правильно підібрати терморегулятор?

Важливий момент, якщо тепла підлога планується основним обігрівом, почнемо з того, що регулятор повинен бути програмованим, з датчиком повітря. Якщо регулятор з датчиком температури повітря, то висота установки повинна бути 120 см. В ідеалі регулятор встановлювати окремо від блоку розеток і вимикачів. Тому що не вся фурнітура, ідеально стикується один з одним. Підрозетник повинен бути глибинної 60мм. Так само якщо ремонт вже зроблений, є спосіб накладного монтажу, в спеціальну монтажну коробку. Датчик температури підлоги, запускаємо в гофровану стрічку, щоб якщо виникне необхідність його заміни, можна було без проблем його поміняти.

Який тепла підлога встановлювати під плитку?

- кабель в стяжку, використовується в основному для основного обігріву, встановлюється на етапі чорнової стяжки, і заливається стяжкою від 3-5 см - тонкий кабель під плитку, такий же кабель що і на маті, тільки без сітки, монтаж здійснюється на чистову стяжку на монтажну стрічку, шар клею 1 см - нагрівальні мати самий простий і зручний варіант, встановлюються на чистову стяжку, сітка спрощує монтаж, та мат заливається плитковим клеєм

Який тепла підлога встановлювати під ламінат?

Під ламінат є 2 види теплої підлоги: - Інфрачервона плівка, укладається на лавсанову підкладку 3мм, знизу чистова стяжка, монтаж сухий без заливки, зверху відразу ламінат - Алюмінієві мати більш надійний і безпечний варіант, технологія укладання точно така ж, та ж історія з чистової стяжкою, підкладкою і сухим монтажем. Їх перевага перед плівкою, наявність заземлення, наявність екрану, і цілісна заводська конструкція, без саморобних сполук

Яку теплу підлогу встановлювати під ковролін або лінолеум?

Під ковролін і лінолеум точно так само історія як з як з ламінатом, інфрачервона плівка або алюмінієві мати. Часто бувають випадки, коли вже лежить кахель, збивати його не хочеться, а тепла підлога потрібен. Зверху на кахель можна покласти підкладку, потім теплу підлогу, і потім ковролін або лінолеум.

Скільки електроенергії споживає тепла підлога?

Середня потужність теплої підлоги 150 Вт на м2. Таке споживання буде при безперервній роботі протягом години і максимальній температурі. Але терморегулятор ми встановлюємо не для краси, а для економії електроенергії. З терморегулятором тепла підлога буде споживати електроенергію не більше 20 хвилин за робочий годину, і на середній температурі на відміну від максимальної, потужність зменшиться на 30%. Разом реальне споживання теплої підлоги 40-60 Вт м2.

Як бути, якщо тепла підлога вийде з ладу?

Якщо виходить з ладу тепла підлога під плиткою, немає необхідності все переробляти. Наш фахівець визначає місце обриву з допомогою спеціального обладнання, піднімає одну плитку, робить ремонт, Вам залишиться тільки потім накрити місце, де проходив ремонт. З ламінатом історія теж дуже проста. Наш фахівець розбирає ламінат, знаходить місце обриву ланцюга, відновлює контакт, і збирає ламінат. Якщо виходить з ладу датчик теплої підлоги або терморегулятор, все змінюється дуже швидко і просто без особливих проблем. Датчик дістається через гофро трубку, регулятор знімний. Але я Вас заспокою, при наших обсягах 2500 замовлень в рік, звертається за рік 2-5 клієнтів, щодо заміни датчиків теплої підлоги, і не більше того.

Переваги електричного статі перед водяним

Водяна тепла підлога має місце бути тільки в тому випадку, якщо у Вас приватний будинок, площею 150 квадратів, є газ за вигідними умовами. Водяна тепла підлога не підійде в квартиру, так як він просто заборонений в цьому випадку, і крім того буде не вигідним на етапі кошторису, і після за вартістю експлуатації. Якщо у Вас квартира, ставимо тільки електричний тепла підлога.І справа навіть не в тому, що водяний заборонений, і Вам загрожує штраф і демонтаж, а то що Вам потрібно поки гребінку, насос, котел, мати спец приміщення під обладнання, і всі ці витрати на малій площі Вам просто не окупляться. Не дай бог Вам прийде в голову ідея, врізатися в тепломережу житлового будинку, і зробити теплий водяна підлога безкоштовно. Мій Вам рада як фахівця, який бачив наслідки цих дурних і не обдуманих дій, НІКОЛИ ТАК НЕ РОБІТЬ. Висновок: якщо у Вас приватний будинок, площею понад 150 м², і є пільгові тарифи на газ, робіть водяна тепла підлога. Якщо це не ваша історія, ви хочете тепла підлога в одній або декількох кімнатах, загальна площа під обігрів буде не більше 50 м² як це часто буває, навіть не зв'язуйтеся з водяним теплою підлогою, ставте строго електричний. Переплатите 2-3 ціни, і нічого не виграєте. За експлуатації, електричний завжди вигідніше зручніше, тому що прогрівається за 15-30 хвилин, на відміну від водяного 4-6 годин